خدمات ریپورتاژ آگهی

Image

خدمات ریپورتاژ آگهی

ریپورتاژ آگهی یکی از ابزارها در روابط عمومی و تبلیغات می باشد که تا به امروز نسبت به سایر ابزارها از کارایی و کارآمدی بالاتری برخوردار بوده است.

تاریخچه ریپورتاژ به سال 1946 برمیگردد که برای اولین بار یک خبر سفارشی را در مورد یک برند و کالا را با هدف تبلیغات مورد استفاده قرار دادند.در واقع در این نوع از آگهی، متن آگهی و خبر اغلب به گونه ای نگارش که به هیچ وجه رنگ تبلیغاتی را نداشته باشد و اغلب مانند یک مقاله مستقل خبری می باشد.گاها برندها برای اینکه از ریپورتاژ آگهی استفاده کنند میالغی را به مجلات و یا روزنامه ها پرداخت می کنند.در ریپورتاژ می توان با انتخاب نوع مجله و روزنامه قشر خاصی از جامعه را مد نظر قرار داد.

ریپورتاژ آگهی سال هاست که به وجود آمده است اما در سال های اخیر مورد توجه ویژه بازاریابان در قسمت محتوا بوده است. چرا که حتی جمله ای معروف از دیوید اوگیلوی وجود دارد که عنوان می کند در مواردی که تبلیغات به مقدار کمتری شبیه تبلیغات باشد و بیشتر حالت مقاله گونه داشته باشد، دارای تاثیرگذاری بالاتری می باشد. اغلب برندها به بازریابی محتوا روی آورده اند و این یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت ریپورتاژ آگهی در این دوره می باشد.به خصوص که در دوره جدید انتقال پیام و بازاریابی سنتی بسیار مشکل می باشد می توان با ریپورتاژ آگهی می توان با حجم بزرگی از مصرف کنندگان ارتباط برقرار کرد و بر ذهن و جهت گیری ذهنی آنها تاثیر مطلوب را گذاشت.

اغلب مصرف کنندگان به ریپورتاژ آگهی ها توجه ویژه ای دارند که یکی از دلایل ان می تواند این باشد که ریپورتاژ وارد جزئیات می شود. ریپورتاژ ها هم می توانند توسط خود فرد و یا اینکه توسط شرکت تبلیغاتی نگارش بشوند. ریپورتاژ آگهی این مزیت را دارد که در آن می توان به راحتی به توضیح در مورد برند پرداخت. این در حالی است که در آگهی ها نهایت بتوان به به بیان چند جمله در یک عکس بزرگ پرداخت و امکان توضیح مزایای کار به طور کامل وجود دارد.

با وجود اینکه ریپورتاژ آگهی مدت زمان زیادی نیست که به وجود آمده، اما در همین مدت زمان کم نیز به خوبی جای خویش را در بین سایر روش های بازاریابی یافته است و در آینده نیز می تواند بیش از پیش مورد استفاده قرار بگیرد.

Image

نقش ریپورتاژ در بازاریابی

اغلب متخصصین در زمینه فروش و بازاریابی از ریپورتاژ آگهی به عنوان مناسب ترین و کارآمدترین روش تبلیغاتی در دوران مدرن امروزی یاد می کنند. چرا که در این دوره اغلب افراد برای فروش کالای و خدمات خود دست به اغراق هاو بزرگ نمایی های فراوانی چه در فضای مجازی و چه در بازارها می زنند، از این رو و در چنین فضایی کسی که به صورت مجانی اطلاعات کافی و مفیدی را در اختیار مشتریان اصلی قرار دهد و برای آنها احترام قایل شود در بین مشتریان مورد توجه ویژه قرار خواهد گرفت و می تواند به بهترین وجه خود را مطرح کرده و اعتماد مشتری را کسب کند که این امر خود موجب بالا رفتن اعتبار مجموعه خواهد شد. به همین دلیل است که ریپورتاژ آگهی بسیار مورد پسند و محبوب واقع شده اند.

برای رساندن این اطلاعات به دست مشتریان می توان مطالب را در فضای مجازی و و ب سایت ها قرار داد و یا به ایمیل اشخاص مطالب را ارسال کرد. در هر زمینه ای که بخواهید از ریپورتاژ آگهی استفاده کنید هیچ فرقی ندارد، چرا که در تمامی زمینه ها باید طوری از ریپورتاژ آگهی استفاده کنید که در مقاله راهکار رسیدن مشتری به هدف اش، رفع ترس و ناراحتی اش و مواردی از این قبیل را توضیح دهدتا به این وسیله خواننده راغب به مطالعه خبرنامه شما بشود. استفاده از ریپورتاژ آگهی در زمینه سلامت و بهداشت از سال ها پیش مرسوم بوده و نتایج خوبی را نیز دربرداشته است. چرا که در این روش برخلاف بازاریابی های مدرن که مشتری بازاریاب را در نقطه مقابل خود می بیند، با ریپورتاژ آگهی مشتری می تواند شما را مانند مشاوری امین و دوستی قابل اعتماد برای خود بیابد. چرا که در این روش قبل از اینکه کالا یا خدماتی مورد فروش قرار گیرد اعتماد مشتری جلب خواهد شد و تعدلد خوانندگان ریپورتاژ آگهی نیز افزایش می یابد.

علاوه بر سادگی ریپورتاژ که یکی از مزایای آن است یکی دیگر از مواردی که ریپورتاژ را ممتاز کرده این است که در هر شاخه و رشته و شغل و صنعتی قابل استفاده می باشد. اغلب بازاریابان این روش را مورد استفاده قرار می دهند چرا که پیش از شروع به فروش به راحتی می توان ذهن مشتری را در آن اماده کرد. چرا که در بازاریابی در ابتدا باید فرد جذب شود و پس از اینکه جذب شد توسط بخش خرید باید فرد را متقاعد به خرید کنند که این مرحله اغلب سخت ترین مرحله در بازاریابی می باشد. اما خوشبختانه در روش استفاده از ریپورتاژ آگهی نیازی به متقاعد کردن فرد نیست چرا که در این روش مشتری کاملا جذب محصول می شود و می توان اینگونه در نظر گرفت که کالا و خدمات از قبل به فروش رسیده است.

ریپورتاژ آگهی روشی است که در آن نه تنها خریدار از دست فروشنده گریزان نیست بلکه با خیالی راحت و رضایتی کامل با مراجعه به فروشنده اقدام به خرید خواهد کرد.
بازاریابی کاری است که دارای سختی های خاص خود می باشد و به همین دلیل کاری نیست که از عهده تمامی افراد بر بیاید.البته گاها افراد علارغم صرف انرژی بالا در زمینه بازاریابی نمی توانند نتایج مطلوب را کسب کنند. حال آنکه برخی افراد به گونه ای این کار را انجام می دهند که جزو راحت ترین کارهای روی زمین به نظر خواهد رسد چرا که این افراد و بازاریابان از ابزاری به نام ریپورتاژ آگهی استفاده می کنند.

Image

مزیت های ریپورتاژ آگهی

قبل از استفاده از هر روش و راهکاری باید در مورد مزایا و معایب آن موضوع خوب بررسی کرد. ریپورتاژ آگهی نیز یکی از همین موارد است که افراد باید قبل از استفاده از مزایای آن اطلاعاتی را کسب کنند.البته خوشبختانه ریپورتاژ آگهی دارای مزیت های فراوانی می باشد که دما در این مقاله چند مورد از مزایای آن را عنوان می کنیم که این سه مورد برای تصمیم گیری در باره این روش به شما کمک خواهند کرد.

در دنیای کسب و کار امروزه فضا به قدری رقابتی می باشد که داشتن سرعت عمل در کار حرف اول را می زند. چرا که از لحظه ای که تصمیم خود را در مورد تبلیغات میگیرد تا زمانی که روال تبلیغات طی بشود و نتیجه ها حاصل شود به زمان زیادی نیاز خواهد داشت.اما با استفاده از ریپورتاژ آگهی می توان با صرف زمان اندک بالاترین بازخوردها را شاهد بود.

در ریپورتاژ آگهی سرعت عکس العمل مشتری و بازار را می توان با ایجاد جلب توجه در مشتری و ارائه دادن اطلاعات به مشتری بالا برد، که البته در این امر فرد باید بر محتویات خبری و زمان مناسب و مواردی از این قبیل آگاهی کامل را داشته باشد.

در تمامی موارد قبل از اینکه کاری توسط گروه یا شرکتی انجام شود سود و هزینه آن کار مورد بررسی قرار خواهد گرفت و اگر سودی که آن فعالیت خواهد داشت کمتر از هزینه اش باشد منطقا انجام نگیرد بسیار بهتر خواهد بود و انجام ندادن چنین کارهایی خود یک سود محسوب خواهد شد. البته افراد اغلب می توانند از تبلیغاتی موسوم به تبلیغات محیطی استفاده کنند و نتایج مثبتی را نیز کسب کنند اما متاسفانه این مدل از تبلیغات نتایج با بازده بالا را به همراه نخواهند داشت. در چنین مواردی بهترین راهکار مهندسی روابط عمومی و استفاده از ریپورتاژ آگهی می باشد. چرا که ریپورتاژ آگهی با وجود داشتن هزینه های پایین تاثیرات بزرگ و مهمی را در نتایج آگهی وفروش برجای خواهد گذاشت. به همین دلیل سودی که از روش ریپورتاژ آگهیوارد شرکت می شود نیز بسیار بیشتر از سایر روش های تبلیغاتی می باشد.

این امر به قدری موثر است که شرکت هایی که به جای صرف تبلیغات بر روابط عمومی همراه تبلیغات سرمایه گذاری کرده اند دارای فروش و موفقیت بالاتری بوده اند.

یکی دیگر از مزیت هایی که در ریپورتاژ آگهی نسبت به سایر روش های تبلیغاتی وجود دارد این است که به خریدار کمک می کند بتواند بهتر به فروشنده اعتماد کند. این در حالی است که خریدار به صورت فطری نسبت به فروشندگان بی اعتماد می باشد. اما در ریپورتاژ آگهی که دارای متنی خبری و معمولی و به دور از لحن تبلیغاتی می باشند دارای تاثیرگذاری بالا بر افراد می باشند. با ریپورتاژ آگهی حتی می توان نظرهای منفی احتمالی که در مورد کار و کالای شما وجود دارد را نیز تغییر داده و به نظر مثبت تبدیل کنید و با این کار آن افراد را به مشتری های پر و پاقرص خود تبدیل کنید. هرچند که مشتری مداری نیز یکی از فاکتورهایی است که نباید فراموش شود و باید همواره مد نظر فروشندگان باشد.

می دانیم که سایر روش های تبلیغاتی نیز بی اثر نیستند و ریپورتاژ آگهی در کنار روش های تبلیغاتی است که می تواند نتایج خوب خود را همراه داشته باشد و به تنهایی کارایی لازم را نخواده داشت. در مواردی که ریپورتاژ آگهی در کنار سایر روش ها به کار گرفته می شود می تواند کالا و خدمات شما را به کالا و خدمات قابل اعتماد و محبوب مشتری تبدیل کند و برای شما مشتریانی وفادار و روز افزون را به وجود بیاورد که تمامی این موارد در نهایت در بالا بردن مقدار سود شرکت تاثیرات بالایی خواهند داشت.

ریپورتاژ آگهی در جذب مشتری تاثیرات فوق العاده ای دارد. در این مدل از تبلیغات بعد از اینکه اطلاعات و آگاهی کافی به مشتری داده شد می توان با قرار دادن یک CTA یا Call-to-Action در انتهای مقاله که به سرنخ دادن نیز معروف است، خواننده را مستقیم به سمت شرکت مورد نظر هدایت کرد. در این موارد از آنجا که افراد در هنگام مراجعه به شما اطلاعات لازم را در اختیار دارند راحت تر و با سرعت بالاتری از مشتری بالقوه به مشترب بالفعل تبدیل خواهند شد. به همین دلیل تعداد سرنخ ها در روش ریپورتاژ آگهی بسیار بالا و مفید هستند. تنها کاری که فرد باید انجام دهد این است کخ در مورد موضوع ریپورتاژ تحقیقات لازم را انجام دهد و مقاله خود را به گونه ای بنویسد که با نشر و موفقیت آن اگر مورد باز نشر قرار گرفت باز هم شرکت و موسسه مورد نظر بتوانند از آن بازخورد و نتیجه مطلوب را کسب کنند.

یکی از مواردی که برای هر کسب و کار و صنعتی بسیار مهم و حیاتی می باشد اعتبار آن صنعت و شرکت می باشد. در اغلب موارد مطالبی که در رسانه ها منتشر می شوند دارای تاثیرات بسزایی در اعتبار شرکت و فروش شرکت و قصد خریدار در باره خرید از آن موسسه و شرکت تاثیر خواهد داشت. علاوه بر این موارد در صورتی که مدیری بتواند به اعتبار خوبی دست بیابد می تواند کار خود را در بازار تثبیت کند. اعتبار مجله، سایت و با روزنامه ای که از آن برای ریپورتاژ آگهی استفاده می کنید بر اعتبار کسب و کار شما نیز تاثیر مستقیم خواهد داشت. به همین دلیل است که افراد برای داشتن ریپورتاژ آگهی موفق اغلب از رسانه هایی استفاده می کنند که دارای مخاطب های بالا و معتبر باشند.چرا که همین که اعتبار به وجود بیاید اعتماد مشتری و خرید و سود نیز به وجود خواهد آمد.

همین الان ریپورتاژ خود را ثبت کنید.

برای ثبت ریپورتاژ آگهی مورد نظر خود وارد سایت شوید.