۸ گام طلائی سئو برای رسیدن به صفحه اول گوگل

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

پیدا کردن روش های بهینه و سئو کردن وب سایت ها هر روزه در حال سخت تر شدن است و الگوریتم های قدرتمند گوگل هر روزه در حال بروزرسانی و افزایش هوشمندی خود هستند. باید گفت در سال های اخیر وب سایت هایی که توانایی تولید محتوای بسیار گیرا و بهینه را داشته اند و توانستد از اصول پایه ای سئو در تولید آنها استفاده کنند، در مدت زمان بسیار کوتاهی توانسته اند جایگاه خود را در گوگل به صورت وحشتناکی افزایش دهند. می توان گفت طراحی سایت ها به سوی سادگی قدم گذاشته است و از سوی دیگر ایجاد محتواهای کاربر پسند و بسیار دوست داشتنی از نظر گوگل بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. پس اگر دوست دارید وب سایتی بسیار حرفه ای و براساس اصول سئو را داشته باشید و همیشه خود را در صفحات اول گوگل بیابید، می توانید به راحتی از این ۸ گام برای رسیدن به این امر استفاده کنید.

سئو کلید دست یابی به موفقیت
سئو کلید دست یابی به موفقیت

اما باید در نظر داشته باشید که این ۸ گام اساسی به منظور استفاده کامل و یا صددرصدی نمی باشد و امکان دارد که گوگل در الگوریتم های خود معیارها و روش های دیگری را نیز به منظور بهبود عملکردی وی سایت ها در نظر بگیرد. پس کاربران و مدیران وب سایت های مختلف باید علاوه بر شناسایی الگوریتم های گوگل از روش های ایندکس کردن گوگل نیز اطلاعات بسیاری کسب کنند.
۱- استفاده از آدرس های ساده تر و راحت تر شناخته شده برای سئو سایت
بسیاری از افراد در هنگام تولید یک محتوای بهینه و بسیار جذاب می خواهند تمام عنوان خود را به زور در داخل لینک سایت قرار دهند و یا به دلیل بی دقتی های بسیار از یک شناسه خاص برای لینک دادن به صفحه خود استفاده می کنند. باید گفت این دو روش کاملا مرگ آور هستند و می توانند به راحتی یک سایت را با فاجعه روبرو کنند. ربات های گوگل و همچنین الگوریتم های رتبه بندی شرکت گوگل، مخصوصا الگوریتم پاندای این شرکت بسیار بر روی نحوه و نظارت لینک ها حساس می باشد و دوست دارند زمانی که به لینک شما می رسند بتوانند به راحتی موضوع عنوانی مطلب شما را بیابند. اما ایجاد کردن یک لینک صحیح به معنای بلندی و یا کوتاهی بیش از حد نیست و باید در آن مواردی را رعایت کرد.

نکات کلیدی برای یک سئو مناسب
نکات کلیدی برای یک سئو مناسب

سعی کنید در هنگام ایجاد لینک های خود حتما از کلمات کلیدی چند جمله ای خود در داخل لینک مطالب استفاده کنید، با این کار شما به ربات و خزنده های گوگل این اجازه را می دهد تا به راحتی یک درک کامل از موضوع صفحه وب سایت شما داشته باشد و بتوانند به راحتی یک ارتباط مستقیم بین عنوان کاریشما و محتوای مورد نظر بیایند. این موضوع می تواند علاوه بر افزایش سرعت ایندکس مطالب، باعث بهبود رتبه سایت نیز شود، زیرا گوگل از وب سایت هایی که به او در شناسایی مطالب مفید کمک می کنند بسیار خوشش می آید.
۲- تحقیق در ارتباط با استفاده از یک کلمه کلیدی
در مبحث سئو یک پست ایجاد یک محتوای بهینه با استفاده از کلمات کلیدی انجام میشود. اما امروزه به دلیل وجود کلمات کلیدی بسیار زیادی، انتخاب صحیح آن می تواند به راحتی باعث ارزش گذاری محتوای شما شود. به عنوان مثال اگر فردی با کلمه کلیدی موزیک، اقدام به ایجاد یک پست می نماید باید این را در نظر بگیرد که بسیاری از وب سایت ها از این کلمات بهره مند می شوند، پس برای حل این مشکل باید بتواند کلمات کلیدی که کمی یک تئاتر و چند کلمه ای باشند را بیابند و از آنها در محتوای خود استفاده کنند.

تحقیق کلمات کلیدی مناسب سئو
تحقیق کلمات کلیدی مناسب سئو

همچنین باید در نظر داشته باشید که بعد از انتخاب یک کلید واژه اصلی، تعدادی کلید واژه ثانویه نیز در نظر داشته باشید تا بتوانید با ایجاد ارتباط و استفاده از کلمات مترادف شناس خود را در صفحات دیگر گوگل نیز امتحان کنید. برای بدست آوردن کلمات کلیدی مناسب و مخصوص وب سایت خود می توانید از طریق جست و جو گر وب سایت MOZ و یا گوگل ترند استفاده نمایید و با مقایسه کلمات کلیدی مختلف بهترین ها را برای نوشته های خود استفاده کنید. استفاده از این کلمات کلیدی می تواند تا حدود بسیار زیادی به سئو کمک نماید.

SERP کلید دست یابی به سئو مناسب
SERP کلید دست یابی به سئو مناسب

۳- بررسی SERP برای پیدا کردن یک ارتباط با گوگل
قبل از هر اقدامی برای سئو کردن وب سایت و محتواهای خود باید در مورد SERP کلمات کلیدی خود اطلاعتی را بدست آورید. SERP به معنی Search Engine Result Page می باشد و به معنی نتایج بدست آمده از جست و جوی یک عبارت است. باید بدانید که نتایجی که در گوگل قابل نمایش هستند، اصلا یکسان نیستند و هرکدام براساس ویژگی های خاص خود می باشند. باید در نظر داشته باشید که تولید یک محتوای بسیار بهینه و عالی دارای شرایط بسیار زیادی است.
با توجه به مبارزه بسیار نفس گیری که در صفحات اول گوگل وجود دارد و آماری که نشان می دهد بیش از ۹۰ درصد کاربران گوگل فقط از صفحه اول آن استفاده می کنند باید درنظر گرفت که رسیدن به صفحه اول گوگل با حتی یک کلمه کلیدی نیز می تواند بسیار ارزشمند باشد. اما برای شناسایی نتایح قابل جست و جو در گوگل باید از SERP استفاده نمود.

جست و جوی کلمات کلیدی معتبر
جست و جوی کلمات کلیدی معتبر

اگر بتوانید کلمات کلیدی خود را در گوگل جست و جو کنید و نتایج آن را به خوبی بررسی کنید، می تواند برای تولید محتوای خود از کلمات کلیدی موردنظر و روش صحیح استفاده از آنها بهره مند شوید. این موضوع می تواند به شما کمک کند تا رقیبان خود را بشناسید و محتوای بسیار بهتری نسبت به آنها تهیه کنید. البته باید بدانید که کلا رسیدن به صفحه اول گوگل فقط با این موارد قابل دستیابی نیست و روش هایی چون تبلیغات، استفاده از شبکه های اجتماعی، بهینه سازی سرعت سایت و… نیز تا حدود بسیاری در این موضوع نقش دارند.
۴- استفاده از نویسندگان بسیار حرفه ای و باتجربه در امر نویسندگی
بسیاری از وب سایت ها با استخدام نویسندگان سعی در تولید محتوای بهینه و کاملا منظم را دارند، از یک طرف این موضوع بسیار مثبت بوده و می توانند همانند یک جهش بزرگ برای وب سایت شما باشد، اما از طرفی نیز می تواند بسیار خطرناک و جبران ناپذیر باشد. بسیاری از افرادی که در این زمینه کار می کنند باید بسیار صبور و باتجربه باشند تا بتوانند مطالب عمیق و حرفه ای در عین سئو بودن را به کاربران تحویل دهند.

استفاده از نویسندگان قوی و مجرب برای بهبود سئو
استفاده از نویسندگان قوی و مجرب برای بهبود سئو

اگر بتوانید تیم خود را به خوبی و در مورد نحوه کار سئو آموزش دهید به راحتی می توانید نویسندگانی بسیار حرفه ای را در اندک زمانی تربیت کنید و به آنها اصول سئو را بیاموزید. باید بدانید که گوگل به محتوای کاربردی و بسیار مناسب از همه چیز بیشتر بها می دهد، پس اگر می خواهید سرعت رشد چند صد برابری را در گوگل داشته باشید، قبل از هر اقدامی باید به دنبال نویسندگان کاملا مجرب باشد.
یکی از ویژگی هایی که یک نویسنده خوب باید در خود داشته باشد، اصول سئو و نحوه به کارگیری کلمات است. هر فرد باید بتواند در هنگام نگارش یک محتوا علاوه بر ایجاد حس کاربر پسندی و لذت به کاربران، گوگل را نیز مجاب کند تا این محتوا را به عنوان یک مطلب بهینه و کاملا سئو مشاهده کند. استفاده از تگ های متا، عکس های مناسب و قرار دادن تگ های ALT، استفاده از کلمات کلیدی و چگالی مناسب آنها، تنها موارد کمی از اصول سئوی می باشد که یک نویسنده باید آنها را رعایت کند.

۵- استفاده از تگ های توضیحات و عناوین قوی
شاید بتوان گفت یکی از معیارهای اصلی گوگل برای شناسایی یک مطلب به عنوان یک پست سئو و بهینه عنوان ها و متاتگ های آن می باشد. بسیاری از مدیران وب سایت با طراحی و ایجاد مطالب و محتواهای خود به این فکر می کنند، که خود محتوا را به عنوان یک عبارت سئو شده در نظر بگیرد، اما این صحیح نیست و عنوان یک مطلب می تواند نشان دهد که یک وب سایت در حال نگارش چه محتواهایی می باشد. به عنوان مثال اگر عنوان های شما به صورت سوالی باشد، باید بتوانید در محتوای آن صفحه علاوه بر رعایت نکات سئو، پاسخ عنوان خود را نیز به خوبی بدهد و بازدیدکنندگان بتوانند با خواندن این مطلب به آموزه های خود اضافه کنند.
برای رسیدن به یک محتوای سئو شده باید مدیران وب سایت بتوانند با استفاده از متای توضیحات و عناوین مناسب به گوگل و کاربران نشان دهند که مطلبی که ایجاد کرده اند چقدر جدید و بهینه می باشد و از این رو به کاربران خود اجازه دهد تا محتوای کاملا جدیدی را مورد بررسی قرار دهند. اگر هر وب سایتی بتواند به کاربران و گوگل نشان دهد که محتوای سئو شده آنها قابلیت خوانایی بسیاری نیز دارد، گوگل آن محتوا را به همراه کلمه کلیدی شما به صفحات اول خود خواهد کشاند و باید بدانید که هرچه تداوم عمل بیشتر باشد و از تگ توضیحات مناسبی استفاده کرده باشید و عناوین جذابی داشته باشید صفحات شما در صفحه اول موتور جست و جوی گوگل قرار می گیرد.

۶- از کلمات کلیدی مرتبط و ثانویه به صورت هوشمندانه استفاده کنید
اگر کلمه کلیدی اصلی شما در یک محتوا سئو شده دارای هم خانواده ها و کلمات مرتبط دیگری نیز می باشد می توانید در محتوای خود به صورت هوشمندانه به این موارد نیز اشاره کنید. همچنین اگر مطالب خاص دیگری نیز به همراه دارید می توانید با استفاده از لینک سازی داخلی این مطالب را به هم متصل کنید، زیرا گوگل برای رسیدن به این محتواها بسیار علاقه مند است و کاربران اگر از طریق لینک های یک پست شما به پست دیگر مراجعه کنند، گوگل این پست را بسیار جذاب و حرفه ای در نظر میگیرد و از سوی دیگر پست اصلی و پست لینک شده را به عنوان پست های محبوب خود در جایگاه های بهتری به نمایش می گذارد.
اگر از کلمات کلیدی مرتبط استفاده می کنید، حتما در نظر داشته باشید که گوگل در الگوریتم پاندای خود به خوبی می تواند کلمات هم خانواده و مترادف و حتی لاتین را به زبان فارسی ترجمه کرد و به راحتی تشخیص دهد که آیا این مطلب که توسط شما قرار گرفته است کاربردی می باشد یا خیر.
با استفاده از کلمات کلیدی مناسب و حرفه ای و مترادف ها می توانید شانس خود را برای نمایش محتوای خود با کلمات هم خانواده و مترادف را نیز در گوگل افزایش دهید. زیرا الگوریتم های گوگل علاوه بر کلمه های کلیدی به مترادف ها و مطالب ثانویه نیز توجه بسیاری دارد.

کلمات کلیدی مرتبط  راهکاری مناسب برای تقویت سئو
کلمات کلیدی مرتبط راهکاری مناسب برای تقویت سئو

۷- استفاده از تصاویر و علائم جذاب
اگر هر مطلب و یا پستی را به صورت کامل سئو کرده باشید، اما هیچگونه تصویر و یا علائم جذابی را در آن ایجاد نکرده باشید، باید گفت محتوای شما توسط بسیاری از کاربران مورد تایید نمی باشد. باید بدانید در صورتی که می خواهید یک محتوای مناسب و بسیار حرفه ای را طراحی کنید باید از تصاویر بسیار جذاب و مرتبط با موضوع نیز در محتوای خود استفاده کنید. اینکه تا چه تعداد عکس و تصویر و یا ویدئو در سایت خود استفاده کنید، کاملا شخصی می باشد، اما باید درنظر بگیرید، مقدار آن نه خیلی کم باشد تا خسته کننده شود و یا مقدار آن نه خیلی زیاد باشد تا میزان استفاده کاربران از مطالب کاهش یابد.
یک محتوای سئو شده به معنای نوشتن کامل و اصولی می باشد و هر فرد که در حال نگارش آن است باید به خوبی سئو را شناخته و مطالب کاملا جذابی را نگارش کند.

استفاده از محتوی مناسب در سئو سازی
استفاده از محتوی مناسب در سئو سازی

۸- از سریع کردن سایت خود عقب نمانید!
بسیاری از وب سایت ها به مرور زمان و با افزایش مطالب و لینک های خود، سرعت اولیه خود را از دست میدهند، بدین منظور هیچگاه نباید از سریع کردن وب سایت دست برداشت و هرچه بتوانید وب سایت خود را بهینه تر کنید، می توانید رتبه خود را نیز در گوگل افزایش دهید زیرا بسیاری از کاربران از وب سایت هایی که سرعت لود آنها به بیش از ۴ ثانیه میرسد، نفرت دارند و سریعا آن را ترک می کنند. برای بدست آوردن راهکاری های افزایش سرعت سایت می توانید از وب سایت هایی همچون Woorank و یا Gtmetrix استفاده کنید تا دلایل کاهش سرعت و راه های افزایش آن را به راحتی بیابید.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

2 دیدگاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *