۸ مرحله برای تولید محتوا بهینه

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
8 مرحله برای تولید محتوا بهینه

با توجه به تغییر ماهیت های سئو و ویژگی های آن، حالت های مختلفی از تولید محتوا و برند سازی شکل گرفته است که هرکدام می توانند بر اساس روش کاری شما و کسب و کار شما مورد استفاده قرار گیرند. ایجاد یک قالب صحیح نوشتاری و یک قطعه کاملا حرفه ای بسیار حائز اهمیت است. زیرا اگر شما یک برند حرفه ای دارید، تجاری سازی آن با توجه به نیازهای مخاطبان شما انجام می گیرد. پست تولید محتوای بهینه و براساس ویژگی های جدید بسیار حائز اهمیت است.

می توان گفت در کسب و کارهای دیجیتالی هدف از تولید محتوا ایجاد آشنایی و شناسایی برند می باشد. پس باید نکاتی خاص در مورد اصول نویسندگی در مورد محتوای محصولی را شناخته و از آنها استفاده نمایید. این موضوع می تواند محتواها و محصولات تجاری شما را که کمتر دیده شده است بسیار بهتر در موتورهای جست و جو ثبت کرده و عمل برندسازی را برای شما انجام دهد.

انتخاب و ایجاد یک عنوان و ساخت یک محتوای بسیار حرفه ای امری ضروری در دنیای امروزه می باشد و هر فرد و مدیری که دارای یک وب سایت تبلیغاتی می باشد می تواند به صورت کاملا حرفه ای برند خود را با رعایت نکات موجود در ادامه مطرح کند و با ایجاد روش های مختلف سئو و بهینه سازی سایت خود را افزایش دهد و بتواند رتبه های بهتری در گوگل و موتورهای جست و جوی دیگر کسب نماید و هدف از بهینه سازی و تولید یک محتوای بهینه نیز افزایش ورودی گوگل و واقعی برای کاربران می باشد.

محتوای بهینه برابر است با بیشتر دیده شدن در گوگل
محتوای بهینه برابر است با بیشتر دیده شدن در گوگل

ویژگی هایی که می تواند یک برند را محبوب سازد.

۱-      سندیکا

اگر شما دارای یک سندیکا(تشکیلات خودگردان هستید) می توانید با برنامه ریزی و ایجاد محتواهای بهینه و همه منظوره تمام اقشار مختلف را در بر گیرید. ایجاد محتوا در حوزه های مختلف اما در محدوده کاری شما میتواند به افزایش مخاطب بیشتر در وبلاگ شما کمک بسیاری نماید. برای تولید چنین محتوایی باید یک عنوان جذاب و بسیار با اهمیت را شناسایی کرده و از سوی دیگر با شناخت ارزش های یک خواننده امروزی آن را به نگارش درآورد.

مشخصات یک محتوای سندیکایی

·         عنوان بسیار جذاب و حرفه ای

·         ایجاد یک موضوع به روز و مناسب براساس زمان

·         استفاده از ۱۰۰۰ کلمه و یا کمتر در یک محتوا

·         ایجاد لینک دهی داخلی و ایجاد لینک به مطالب مرتبط

ایجاد پست های بهم مرتبط و در یک راستا می تواند یک قالب صحیح و یک شکل گیری درست ر در وبلاگ ها پدید آورد. از این رو مدیران وب سایت های تجاری می توانند با بررسی و ایجاد حالت های مختلف محتوایی به وبلاگ خود سروشکل بسیار حرفه ای تر و کاربرپسندترین را اهدا نمایند. یک محتوای حرفه ای و سندیکایی می تواند به راحتی به جذب مشتریان و خوانندگان مختلف بپردازد و از آنها برای بررسی مطالب دیگر وب سایت شما کمک بگیرد، که این امر می تواند خود به تنهایی یکی از راههای سئو و بهینه سازی نیز باشد.

ایجاد پست های مرتبط یک راهکار مناسب برای سئو
ایجاد پست های مرتبط یک راهکار مناسب برای سئو

۲-     استفاده از پست های مهمان

اگر در وب سایت خود دارای نویسندگان بسیاری نیستید و یا عنوان شما هر روزه بروز خواهند شد، می توانید از روش ایجاد پست مهمان استفاده نمایید. در این مدل از محتواها شما می توانید برای ارتقاء و شناسایی برند خود، محتواهای بسیار جذاب و حرفه ای را برای خود ایجاد نمایید و با درنظر گرفتن حالت های سرگرم کننده برای این محتوا و ایجاد بک لینک های مختلف از آن برای برندسازی خود استفاده نمایید.

یکی از روش هایی که میشود تعداد نویسندگان خود را افزایش دهید استفاده از پست مهمان می باشد. با ایجاد شرایطی خاص در وبلاگ خود می توانید به راحتی این بخش را برای کاربران فراهم کنید و با قرار دادن حالت های بسیار حرفه ای و خاص مشتریان و کاربران خود را به تولید محتوا و همچنین اشتراک گذاری آنها با دیگران در وب سایت تشویق نمایید.

پست مهمان بهترین راهکار بهبود سئو سایت

۳-     استفاده از روش های مختلف تبلیغات

امروزه یکی از راه های افزایش بازدید و بازدهی سایت استفاده از روش های مختلف تبلیغاتی می باشد. یکی از حالت های مهم تبلیغاتی استفاده از تبلیغات کلیکی می باشد. با استفاده از این روش می توانید در ایجاد ورودی های مختلف از موتورهای جست و جوگر و همچین کلمات کلیدی، توازن ایجاد نمایید و با استفاده از آن نرخ CTR (تعداد کلیک ها) خود را براساس کلمات کلیدی خاص افزایش دهید. در این روش می توانید به راحتی از موتورهای جستجوگر و google AdWords بهره مند شوید و از این طریق وب سایت خود را تبلیغ نمایید.

اما روش ها دیگری نیز برای برند سازی وجود دارد و شبکه های اجتماعی یکی از آنهاست. با ایجاد یک کانال و یا یک صفحه در شبکه های اجتماعی می توانید برندسازی خود را انجام دهید و از این طریق کاربران زیادی را به وب سایت خود سوق دهید. اما برای افزایش بازده تبلیغات خود ابتدا باید محتواهای بسیار حرفه ای و مدیاهای بسیار جذابی را ایجاد نمایید و از طریق آنها تبلیغات های خود را انجام دهید. یک محتوای مناسب باید دارای ویژگی هایی همچون؛

۱-      تند و تیز و متناسب با کلمه کلیدی انتخاب شده

۲-      استفاده کردن از تصاویر و محتویات دیجیتالی

۳-      ایجاد محتوای مخاطب پسند و بسیار جذاب

هدف اصلی استفاده از این روش ها ایجاد یک ترافیک ارگانیک(ورودی موتورهای جست و جوگر) می باشد. با این روش هر وب سایت می تواند بر اساس روش های کاری و کسب و کار خود در بعضی از کلمات کلیدی رتبه های بسیار خوبی را در گوگل پیدا نماید و از این طریق مخاطبان خود را افزایش دهد. با افزایش ورودی از یک کلمه کلیدی می توان به راحتی به صفحات اول موتورهای جستجو دست پیدا کرده و از این طریق نرخ ورودی ارگانیک خود را افزایش دهید.

تبلیغات یکی از عوامل بهبود سئو
تبلیغات یکی از عوامل بهبود سئو

۴-     ایجاد پست های وبلاگی

یکی از مهمترین بخش های هر وب سایت فروشگاهی و برندینگ، استفاده از وبلاگ ها برای تولید محتوا می باشد. نویسندگان می توانند در این بخش با بررسی ویژگی محصولات و یا مشخص کردن مزایای استفاده از هر محصول، علاوه بر تبلیغ غیر مستقیم محصولات خود می توانید اطلاعات بسیاری را به کاربران خود ارائه دهید که این موضوع به معنی جذب مشتری و مخاطبان مختلف می باشد. اما برای تولید یک محتوای وبلاگی خوب باید از روش های نوین آن استفاده نمود. در این روش ها نوشته های وبلاگی باید بتوانند به صورت اول شخص و تجربی باشند و یا به صورت پرسش و پاسخی تا کاربران بتوانند تمام سوالات خود در مورد محصولات را پیدا کرده و از این طریق اطلاعت خود را افزایش دهید.

استفاده از کلمات کلیدی مناسب و حرفه ای می تواند برای افزایش رغبت کاربران بسیار کمک نماید. از این رو افراد می توانند با استفاده از ابزارهایی همچون google trend از آشنایی با کلمات کلیدی مختلف بهره مند شوند.

در تجربیات نوشتاری در وبلاگ ها مشخص شده که استفاده از روش های روزنامه نگاری و هرمی بسیار محبوب است و افراد می توانند با تولید محتوای صحیح و بهینه و توضیح دادن به بخش های کلی محتوا و بعد از رسیدن به بخش های جزئی و حرفه ای تر مخاطبان خود را هر لحظه آماده یادگیری مفاهیم جدید نمایند. این ویژگی کمک میکند تا مخاطبان مدت بیشتری را در وب سایت شما سپری نمایند.

پست وبلاگی راهکاری مناسب برای سئو

۵-     استفاده از منابع اصلی

اگر میخواهید یک وب سایت پویا و رو به پیشرفت داشته باشید، باید بتوانید محتوای کاملا یکتا و بدون کپی را ایجاد نمایید. در این مورد موتورهای جستجو (مخصوصا گوگل) به ایجاد یک محتوای صحیح و کاربر پسند بسیار اهمیت می دهد. پس هر وب سایتی می تواند بر اساس ویژگی های هر محصول خود اقدام به تولید یک محتوای بهینه نماید. در یک محتوای بهینه و سئو و البته یکتا می توانید روش های کاری خود و یا محصولات را به صورت کامل در وبلاگ خود منتشر نمایید. اما اگر این بخش را به صورت کامل در اختیار ندارید و نمی توانید به صورت مستمر از آن بهره مند شوید. می توانید با تولید و یا ترجمه متون اصلی و مراجع کاملا بزرگ، محتواهای خود را با روش های مختلف دیگری به وجود آورد.

باید بدانید که برای تولید یک محتوای بهینه و کاملا کاربر پسند، ایجاد بخش های مختلف و نکته بینتی بسیار مهم می باشد و هر نویسنده در وبلاگ و یا وب سایت باید بتواند به تمام جنبه های یک محصول و یا یک عنوان بدون از دست دادن جذابیت بپردازد و مخاطب خود را مدت ها در مقابل سیستم قرار دهد.

هدف از ایجاد یک محتوای حرفه ای و بسیار جذاب در چهارچوب قوانین می تواند به قانع کردن مخاطب شما منجرب شود و با کسب رضایت مخاطبان خود میتوانید برند خود را به راحتی تجاری سازی نمایید و به کاربران خود اجازه دهید تا از وب سایت و فروشگاه شما خرید نمایند. این روش یکی از موثرترین راه های افزایش مشتری،مخاطب و سئو می باشد.

۶-     استفاده از کتاب ها و یا روزنامه ها

بسیاری از وب سایت ها با تولید محتوای الکترونیکی مانند کتاب های دیجیتال و یا روزنامه های آنلاین به کاربران اجازه می دهند تا محتوای وب سایت را به شیوه های مختلفی مشاهده کنند. این روش می تواند در نوشته های طولانی بسیار کمک نماید و همچنین خوانندگان را در یک حالت برای مطالعه و یک موضوع منسجم نماید. از طرف دیگر این روش برای جمع آوری مخاطب و مشتری نیز بسیار حائز اهمیت است. در این روش کاربران با وارد کردن ایمیل و یا شماره همراه خود میتوانند محتوای مورد نظر را دریافت کرده و از آن بهره مند شوند و از سوی دیگر مدیران کسب و کارها و وب سایت ها حال، دارای تعداد زیادی از اطلاعات هستند که می توانند از آنها برای فروش و کسب درآمد استفاده نمایند.

ایجاد این بخش می تواند به راحتی شما را در دل مخاطبانتان زنده نگاه دارد و تا مدت های طولانی و با دست به دست شدن کتاب ها و روزنامه ها بین افراد یک روش تبلیغاتی موثر برای کسب و کار شما به وجود آید.

۷-     استفاده از وبینارها

برای افزایش کسب وکار می توانید از وبینارها استفاده کنید، این نوع از محتواها روش های خاصی را با صوت و تصویر ادغام کرده و به کاربران ارائه می دهد. در وبینارها محتواهای تصویری بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و روش های گوناگون برای معرفی محصول در آن وجود دارد که می تواند بسیار مخاطب پسند باشد. ارائه صحیح یک وبینار می تواند به راحتی وب سایت شما را برند کرده و با توجه به نمایش دادن محصولات و پرسش و پاسخ های مختلف در زمینه های کاری مورد نظر می تواند یک اعتمادسازی کامل را از سوی مشتریان پدید آورد. یک وبینار خوب باید بسیار پرمحتوا و جذاب و در عین حال غیر تکراری باشد تا از طریق آن بتوان محصولات خاصی را به کاربران معرفی نمود.

وبینارها بهترین کلید موفقیت در سئو
وبینارها بهترین کلید موفقیت در سئو و تولید محتوا

۸-    صفحات محصولات

یک وب سایت حرفه ای و صحیح بعد از استفاده وبلاگ ها و روش های محتواگذاری متنوع، یک صفحه کاملا حرفه ای برای هر محصول خود ایجاد می نماید. در این صفحات باید کاربران با روش های مخاطب پسند به جذب و خرید مشتریان بپردازند و با بیان های جذاب و حرفه ای مشتریان خود را مجذوب نمایند.

در صفحه محصولات باید یک توضیح کوتاه و مختصر در مورد محصول و ویژگی های آن بیان شود، اما از سوی دیگر نیز باید به کاربران اجازه دهید تا بتوانند تصاویر محصول را به صورت واقعی مشاهده کرده و از این طریق مشتریان بتوانند با خواندن مطالب هر صفحه و دیدن تصاویر یک حس اعتماد نسبت به خرید از محصولات شما را در خود حس نمایند.

در طراحی صفحه یک محصول و ایجاد محتوای آن باید تمام ویژگی های مورد نظر یک محصول را مشخص نمایید و آنها را به صورت کامل در سایت قرار دهید و یا با ایجاد یک محتوای ویدئوی روش کارکرد محصول را به نمایش بگذارید. این موارد بسیار مهم بوده و میتواند به وب سایت های فروشگاهی و برند های معروف امکان افزایش تعداد مشتری را بدهد.

همچنین با رعایت کردن این ۸ نکته می توان به راحتی سئو وب سایت را افزایش داده و از ویژگی های مختلفی مانند چگالی بالای کلمات کلیدی خود، ایندکس شدن سریع تر محتوا و … استفاده نمود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *